Cyklotrasa na Kaskády už slúži cyklistom

Detail novinky


Cyklotrasa na Kaskády už slúži cyklistom

Pridané 28.12.2017 11:10

Cyklotrasa na Kaskády už slúži cyklistom

Len pár dní pred Vianocami bola dokončená posledná etapa asfaltovania hrádze na trase Sereď - vodné dielo Kráľová. Spolupráca mesta Sereď, Dolnej Stredy, Váhoviec a Trnavského samosprávneho kraja priniesli svoje ovocie a všetci nadšenci tak môžu pohodlne využiť túto krásnu cyklistickú trasu popri rieke Váh na svoje výlety či športové aktivity.

Cyklistická trasa bola v priebehu roku 2017 nanovo vyznačená, postaral sa o to Trnavský samosprávny kraj, značenie zrealizoval Slovenský Cykloklub - SCK. Trasa je súčasťou plánovanej Vážskej cyklomagistrály, čo by znásobilo do budúcnosti jej význam či už z hľadiska turistického alebo ekonomického. Krásy okolitej prírody ako aj vybavenosť v okolí cyklotrasy sú dobrým základom.

Cyklisti z miest Galanta, Sereď a Šaľa si tento dokončený úsek vyskúšali a otestovali ho na tradičnej cyklojazde na druhý sviatok vianočný. Celkovo sa ich na Kaskádach aj napriek chladnému počasiu zišlo až 50. Veríme, že postupným príchodom jari sa počet návštevníkov bude len a len zvyšovať.

 

foto: web Dolná Streda