Informácie

Ako na to

Pár základných krokovV niekoľkých jednoduchých krokoch sa vám pokúsime zjednodušene opísať ako postupovať pri práci s portálom a všeobecne v kampani Na bicykli do obchodu 2020.

Kampaň je primárne rozdelená na dve skupiny účastníkov, a to na predajcov a zákazníkov. V závislosti od toho, do ktorej skupiny patríte, budete mať prispôsobenú svoju časť kampane a samotného portálu.Postup pre súťažiacich zákazníkov na bicykli


Cieľom kampane je dosiahnuť, aby ste vy ako zákazník využíval na nakupovanie bicykel a nahradil ním iné formy dopravy, predovšetkým individuálnu automobilovú. V rámci kampane počas mesiaca september tak za využitie bicykla pri nákupe získate jednak rôzne výhody u jednotlivých zaregistrovaných predajcov a zároveň môžete súťažiť o zaujímavé ceny. V neposlednom rade však v celej kampani ide o celkový prínos v oblasti ekológie a zdravého životného štýlu.


Ako postupovať:

1. prečítajte si podrobne štatút kampane
2. zaregistrujte sa uvedením potrebných informácií
3. nakupujte na bicykli a evidujte svoje nákupy cez svoj profil (nakupovať môžete aj v obchodoch ktoré nie sú zaregistrované v kampani)
4. môžete poslať fotografiu z nákupu na bicykli do fotografickej súťaže
5. upozornite predajne kde nakupujete na možnosť zapojiť sa do kampane
6. užívajte si jazdu na bicykli a poskytnuté výhody u registrovaných predajcov
Postup pre predajcov a obchodníkov


Ako predajca máte tiež možnosť zaregistrovať svoju predajňu do kampane Na bicykli do obchodu a to nie len počas súťažnej časti kampane v mesiaci september ale celoročne. Registráciou v kampani sa zaradíte medzi predajcov, ktorí aktívne podporujú rozvoj ekologických foriem dopravy a dáte tak o sebe vedieť prostredníctvom našej online mapky ale aj zaradením do kampane a označením predajne. Zároveň vytvoríte priestor pre vašich zákazníkov na bicykli, aby u vás počas konania kampane evidovali svoje nákupy, čím jednak získate nových zákazníkov a zvýšia sa aj vaše šance v súťaži. Účasťou v kampani dáte jasne na javo, že je vaša predajňa priateľská ku cyklistom a že si zákazníkov na bicykli ceníte rovnako ako ostatných. Poskytnuté výhody či zľavy pre zákazníkov na bicykli sú už len ďalším bonusom.


Ako postupovať:

1. prečítajte si podrobne štatút kampane a pokyny
2. zaregistrujte svoju predajňu uvedením potrených informácií - celoročne
3. oslovte a motivujte svojich zákazníkov aby vás navštívili na bicykli
4. súťažte o najvyšší počet nákupov na bicykli vo vašej predajni počas súťažnej časti kampane
5. zlepšite podmienky pre cyklistov budovaním parkovísk pre bicykle, prístreškov či inej cyklistickej infraštruktúry


Ešte niekoľko tipov na záver, ako čo najefektívnejšie využiť účasť v kampani:

  • vystavte na viditeľné miesto svojej predajne plagát alebo nálepku kampane (výklad, pokladňa)
  • keďže zákazníci na bicykli nakupujú častejšie a sú verní, vytvárajte im vhodné podmienky
  • informujte o kampani na sociálnych sieťach, webe a vytvorte vlastné akcie či kampane
  • zabezpečte vhodné stojany na bicykle pre svojich zákazníkov
V prípade akýchkoľvek otázok a nejasností nás neváhajte kontaktovať buď priamo cez formulár vo vašom profile, alebo prostredníctvom našich kontaktov.