Informácie

pre dobrovoľníkov

Pokyny pre dobrovoľníkovV prvom rade by sme sa Ti chceli poďakovať za účasť v kampani Na bicykli do obchodu (NBDO) a za tvoju snahu pomôcť so šírením myšlienky kampane medzi ostatných ľudí.
Ako už určite dobre vieš, v rámci kampane NBDO chceme dosiahnuť aby obchodníci mysleli aj na zákazníkov na bicykli. Chceme aby im vytvorili kvalitné a bezpečné podmienky na parkovanie svojich bicyklov. Zároveň je potrebné aby si uvedomili všetky prínosy, ktoré im môže priniesť táto skupina zákazníkov.


Aká je tvoja úloha? • Prihlás sa cez Google formulár alebo pošli tzv. registračný mail na adresu info@nabicyklidoobchodu.sk, kde uvedieš svoje kontaktné údaje a obchody, ktoré sa chystáš osloviť. Podľa počtu obchodov ti následne zašleme prislúchajúce množstvo materiálov. Pri každom obchode uveď celý názov a adresu predajne, aby sme vedeli dodatočne odkontrolovať, či sa do kampane zaregistrovali alebo nie. Okrem brožúrok obdržíš aj malé prekvapenie ako naše poďakovanie za tvoju aktivitu. Materiály a darček si môžeš v prípade záujmu prevziať aj osobne.
 • Hľadaj obchody (reštaurácie, kaviarne, služby..) kam by si aj ty rád/rada chodil-a na bicykli, ale nerobíš tak, prípadne je to komplikované a náročnejšie práve z dôvodu, že chýbajú parkovacie miesta pre bicykle. Kľudne sem môžeš zaradiť aj ostatné obchody, ktoré chceš aby sa do kampane zapojili, napríklad aj také kde sa už dá bezpečne parkovať s bicyklami.
 • Oslov ideálne majiteľa alebo prevádzkára takéhoto obchodu či podniku a odovzdaj mu brožúru, ktorú obdržíš poštou po registrácii. Hovoriť môžeš aj so zamestnancami či komunikovať elektronicky, lepší efekt má však priama komunikácia so zodpovednou osobou. Okrem psamotnej pozvánky do kampane NBDO 2018 mu môžeš uviesť aj nasledovné argumenty:
  • ekonomické benefity, ktoré prinášajú zákazníci na bicykli – takýto zákazníci sú väčšinou verní a nakupujú častejšie než ostatní zákazníci
  • vybudovaním parkoviska pre bicykle získa automaticky nových zákazníkov, ktorí preferujú nakupovanie na bicykli a zároveň si zvýši svoj kredit v očiach širokej verejnosti
  • so správnym výberom stojanov v cene už od 80€ ako aj postupom ako vybaviť osadenie takéhoto stojanu sa môžu smelo obrátiť na nás ako organizátora kampane cez mailovú adresu info@nabicyklidoobchodu.sk
  • registráciou v kampani okrem vlastného zviditeľnenia sa na portáli kampane podporuje aj svoje mesto, kde sa nachádza a zároveň súťaží o zaujímavé ceny
 • V prípade, že sa samotný obchod nechce alebo nevie zaregistrovať, s ich súhlasom tak môžeš urobiť aj ty. Nezabudni si však okrem kontaktných informácií vypýtať aj mailovú adresu (pre registráciu) a formu odmeny, akou bude počas kampane odmeňovať zákazníkov na bicykli. Následne môžeš obchod zaregistrovať cez webovú stránku kampane.
 • Registrácia pre takéto obchody sa otvára 1. augusta a potrvá až do konca samotnej kampane. Ideálne je však registráciu stihnúť ešte pred začiatkom samotnej kampane 1. septembra.
 • Nezabudni sa aj ty v termíne od 1. augusta zaregistrovať ako zákazník do kampane NBDO 2018 a súťaž o naozaj hodnotné a zaujímavé ceny!
 • Ak aj ty poznáš nejakých ľudí, ktorí by sa radi stali dobrovoľníkmi, môžeš si vyžiadať brožúrky spoločne aj pre nich a odovzdať im ich osobne. Všetko potrebné nájdeš na webovej stránke kampane www.nabicyklidoobchodu.sk.


Ďakujeme za tvoju pomoc!
Organizátori kampane Na bicykli do obchodu


Registračný list dobrovoľníka na stiahnutie